20.01.2012

Cyklamenowy sekret

Jeszcze tylko trooochę...- podskakiwał machając łapką Tuli-Pyszczek.


Tuli-Pyszczek całkiem niedawno zauważył na półce książkę pod tajemniczym tytułem "Kolory i ich sekrety". Od tej pory nie mógł dobrze spać, gdyż cały czas rozmyślał, jakiż to sekret ukrywa jego futerko. Nie wiedział nawet, jak nazwać jego barwę, dlatego bardzo zależało mu na owej tajemniczej książce.
Łup!-usłyszał wreszcie upragniony dźwięk, książka spadła i otworzyła się akurat na rozdziale pt. "Odcienie różowego". Tuli-Pyszczek oblizał łapkę- widział, że tak robią Dorośli, a chciał to zrobić bardzo profesjonalnie- i zaczął przewracać strony. Jest. Cyklamenowy... Całkiem ładnie. "Kolor cyklamenowy symbolizuje twoje zdolności intelektualne. Potrzebujesz mądrości i rozwagi." No tak. Racja. 

Tuli-Pyszczek poczuł się jednak nie w pełni usatysfakcjonowany, dlatego postanowił sprawdzić jeszcze łapki. "Kolor pomarańczowy symbolizuje twoją zdolność właściwej oceny sytuacji. Potrzebujesz energii i pomysłowości." Hmmmm... Tuli-Pyszczek stwierdził, że skorzysta z tych rad i sprawdzi jeszcze szybciutko przy okazji swój brzuszek.


Brak komentarzy: